HMB Suplementy

Hmb suplementy

CZY HMB NAPRAWDĘ DZIAŁA?

Wśród odżywek i suplementów, mało jest tak charakterystycznych, jak HMB. Ta odżywka ma wielu przeciwników i jeszcze więcej zwolenników. Ci pierwsi twierdzą, że HMB w niczym nie pomaga i nie zapewnia żadnych efektów, drudzy natomiast są przekonani co to tego, że substancja ma ogromny wpływ na budowanie sylwetki i spalanie tłuszczu. Trzeba jednak zaznaczyć, że wielu z tych, którzy są na "nie", albo nie próbowali HMB, albo robili to źle. Wnioski każdy może wyciągnąć sam.

Nie da się ukryć, że wielu sportowców i kulturystów nie wyobraża sobie treningów bez HMB. Ci chwalą suplement za działanie anaboliczne i antykataboliczne. Twierdzą, że efekty są naprawdę zadowalające, a ewentualne odstawienie nie wchodzi w grę. To chyba wystarczająco solidna rekomendacja, by spróbować, prawda? Jesteśmy przekonani, że nasze suplementy pomogą Ci osiągnąć wymarzone efekty. Musisz jedynie przestrzegać kilku zasad, nic więcej!

Przede wszystkim HMB nie zadziała, jeśli Twoje treningi nie są regularne, a dieta nie jest odpowiednio zbilansowana.  Nic nie przychodzi samo. Suplementacja jest jedynie dopełnieniem treningów i zdrowego odżywiania i to właśnie na tym powinieneś się skupić w pierwszej kolejności. W końcu HMB to preparat dla sportowców, czyli osób, które regularne trenują i mają rozpisany każdy posiłek. Jeśli możesz się pod tym podpisać, to śmiało - nasze suplementy są właśnie dla Ciebie!

Jeśli natomiast czujesz, że nie jesteś w stanie trenować regularnie, a Twoja dieta wymaga solidnej poprawy, to najwyraźniej jeszcze musisz się wstrzymać i wszystko uporządkować. HMB nie jest bowiem cudownym produktem na wszystko, a jedynie pomocą w pracy nad osiągnięciem celu. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie HMB, ale każdego suplementu i każdej odżywki. Jeśli ktoś oferuje Ci suplement, który zapewnia efekty bez pracy nad sobą, to są dwie możliwości - kłamie albo proponuje coś szkodliwego. W żadnym wypadku nie powinieneś się decydować na taki produkt. Pamiętaj, że zdrowie zawsze jest najważniejsze.

CZYM JEST HMB?

Mówiąc najprościej, HMB to kwas tłuszczowy, który jest wytwarzany w organizmie z aminokwasu leucyny, która jest przecież jednym z aminokwasów BCAA. Beta-hydroksy-beta-metylomaślan powstaje na skutek proteolizy, czyli procesu, który odpowiada za rozpad protein w organizmie. Z tego krótkiego opisu można wywnioskować, że hydroksymetylomaślan chroni białka mięśniowe, przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, a także przyczynia się do spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Wniosek wydaje się więc prosty - HMB ma realny wpływ na przyrost tkanki mięśniowej i jest przydatny w procesie budowania suchej tkanki mięśniowej. Warto także zaznaczyć, że HMB to solidny antykatabolik. Co więcej, produkt zwiększa siłę i wytrzymałość oraz poprawia kondycję tlenową organizmu. No, może nie tyle poprawia, co przyśpiesza adaptację organizmu do zwiększonego wysiłku, co z kolei przekłada się na lepszą kondycję. Można więc stwierdzić, że HMB to dobry suplement dla sportowców, którzy chcą poprawić swoje osiągi i dociąć sylwetkę.

Jak wygląda dawkowanie tego suplementu? Optymalną dawką są trzy gramy dziennie. Spożywanie większych dawek nie ma sensu. Co prawda nie da się przedawkować HMB, bo nadmiar wydala się wraz z moczem, ale warto mieć z tyłu głowy, żeby nie przekraczać dawki 3 gramów na dzień. Kobiety natomiast mogą ograniczyć się nawet do 2 g. Warto także zaznaczyć, że HMB powinno się przyjmować zarówno w dni treningowe, jak i wolne.

Dzienną dawkę można podzielić na dwie lub trzy mniejsze. Wypada zapamiętać także to, że pora dnia przyjmowania HMB ma ogromne znaczenie. Rano i wieczorem należy przyjmować po 0,1 g na każde 10 kg masy ciała. Oznacza to, że ważąc 80 kg, powinieneś rano i wieczorem przyjąć po 0,8 g suplementu. Po treningu natomiast możesz przyjąć 0,15 g na każde 10 kg masy ciała. W przypadku mężczyzn łącznie to powinno wychodzić w okolicach 3 gramów, ale jak już wspominaliśmy wcześniej - HMB nie da się przedawkować, więc nie musisz skrupulatnie odliczać każdej dziesiątej grama.

SKUTECZNY PRZYROST MASY MIĘŚNIOWEJ

Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją sylwetkę, ale zdążyłeś już dostosować do tego odpowiednią dietę i regularnie trenujesz, to HMB będzie świetnym dodatkiem. Takie suplementy dają najszybciej efekty właśnie na starcie. Nie oznacza to jednak, że doświadczeni sportowcy na tym nie skorzystają. HMB pomoże utrzymać wypracowaną sylwetkę i będzie Twoim wsparciem w walce o idealną kondycję.

Sucha masa mięśniowa jest niezwykle pożądana wśród kulturystów i sportowców. Dieta i treningi czasami jednak nie wystarczą i trzeba się posiłkować także suplementami. To nie wina tego, że za mało się starasz. Czasami po prostu Twój organizm nie jest przygotowany na takie zmiany. Nie oznacza to jednak, że Twój cel jest niemożliwy do zrealizowania. Od tego w końcu są suplementy dla sportowców - mają pomagać w pokonywaniu kolejnych barier i być najlepszą pomocą każdego sportowca. HMB powstaje w końcu z aminokwasu leucyny - to wyraźny sygnał, że nie będzie obojętna dla mięśni.

Równie istotne jest to, że HMB zapewnia szybki wzrost siły i wytrzymałości. Przekłada się to na bardziej urozmaicone i intensywne treningi, co z kolei ułatwia "gubienie" tkanki tłuszczowej i zamienianie jej na czyste mięśnie. Same treningi i dieta czasami do tego nie wystarczą, oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiele zależy od cech indywidualnych, a każdy organizm reaguje nieco inaczej na aktywność fizyczną. Dlatego też uważamy, że stosowanie bezpiecznych i sprawdzonych suplementów zawsze jest dobrym pomysłem, jeśli na poważnie myślisz o przyroście mięśni.

Największą popularnością HMB cieszy się wśród kulturystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. W tych kręgach nasze suplementy są po prostu rozchwytywane. Co więcej, Sportowcy są przekonani, że bez HMB nie byliby w stanie osiągnąć tak imponujących mięśni. Warto tutaj zaznaczyć, że kulturyści doskonale wiedzą, jak wykonywać ćwiczenia, by pracowały odpowiednie mięśnie i znają się na mikro/makro składnikach. Dlatego też uważamy, że ich opinie są niezwykle istotne, a przychylne komentarze z tego środowiska pozwalają mieć pewność, że HMB ma ogromny wpływ na budowanie zdrowej i suchej masy mięśniowej, bez zbędnej tkanki tłuszczowej czy ryzyka.

BUDOWA MIĘŚNI Z HMB

Wśród profesjonalistów, którzy już osiągnęli poprawną sylwetkę, zainteresowanie tym produktem wcale nie jest mniejsze. Można powiedzieć, że to zbędny wydatek, skoro HMB nie pomoże im zbytnio w budowie mięśni, ale to nieprawda. Podczas gdy wielu skupia się tylko na działaniu anabolicznym, zapomina się, że HMB to w dużej mierze preparat antykataboliczny. Działania antykataboliczne są przecież równie ważne, także w przypadku doświadczonych sportowców, którzy już dawno przyzwyczaili się do siłowni.  Dlatego też nie warto ograniczać się do kreatyny lub białka. HMB sprawdza się zarówno przy budowie masy, jak i redukcji, warto to stosować, chociażby ze względu na to, że nie może zaszkodzić organizmowi.

Metabolit leucyny z pewnością dalej będzie powodem wielu sporów. Działa czy nie? Cóż, dla nas sprawa jest oczywista. Dla sportowców, którzy znają się na rzeczy i dostosowali treningi do diety także. Dlatego też nie pozostaje nam nic innego, jak zapewnić Cię, że HMB, które znajdziesz w naszej ofercie, to sprawdzony suplement od renomowanych producentów. U nas nigdy nie kupisz kota w worku. Wspieramy sportowców na każdym etapie ich przygotowań, dlatego też poza sprzętem, możesz u nas zdobyć także suplementy. Uważamy, że dzięki temu nasza oferta jest kompleksowa i jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeśli szukasz produktów, które pomogą w rozwiązywaniu problemów mięśniowych, to możesz być pewien, że dobrze trafiłeś.

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne lub nie jesteś pewien, który suplement będzie dla Ciebie najlepszy - wystarczy, że do nas napiszesz. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy odpowiednią suplementację i wytłumaczymy, jak powinna wyglądać kwestia dawkowania. Oczywiście wszystko znajdziesz także w ulotce dołączonej do produktu lub na jego opakowaniu.