Białko Suplementy

Białko suplementy

ODŻYWKA BIAŁKOWA, CZYLI DROGA DO IDEALNEJ MASY MIĘŚNIOWEJ

Ostre treningi na siłowni nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Nic w tym dziwnego - do sukcesu potrzeba czegoś więcej. Dieta ma ogromne znaczenie, ale żeby pomagała w budowaniu mięśni, trzeba mieć pewną wiedzę o makro i mikroskładnikach, wedle których powinny być budowane wszystkie diety. I tak jest, przynajmniej w przypadku profesjonalnych dietetyków i cateringów. Jak jednak zadbać o swoją dietę w warunkach domowych? Spokojnie - przygotowaliśmy coś, co w zupełności wystarczy!

Białko jest po prostu niezbędne i nie dotyczy to sportowców, ale każdego człowieka. Mówi się, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dzienne zapotrzebowanie wynosi 1 g białka na 1 kg masy ciała. W praktyce oznacza to, że mężczyzna, który waży 80 kg, dziennie powinien dostarczać swojemu organizmowi 80 g białka. Wartość ta jest podwajana w przypadku sportowców. Jest to jednak spore uproszczenie, a to ile aminokwasów i protein powinieneś dostarczyć w ciągu doby, jest w dużej mierze kwestią indywidualną.

Trzeba bowiem umieć rozróżnić trening wytrzymałościowy od siłowego. W przypadku tego pierwszego, aminokwasy nie są aż tak istotne, jak w przypadku treningu na siłowni. Jest tak, ponieważ trening siłowy, czyli trening beztlenowy powoduje znaczne uszkodzenia włókien mięśniowych, które trzeba regenerować. Organizm robi to, wykorzystując znajdujące się w mięśniach aminokwasy. Tak, w dużym uproszczeniu, przebiega regeneracja mięśni po ostrym treningu.

ODŻYWKI BIAŁKOWE TO PODSTAWA DIETY SPORTOWCA

Skoro białko nie tylko wpływa na masę mięśniową, ale też regenerację, szybko można dojść do wniosku, że jest po prostu ważne i warto zadbać o solidne źródło tego makroskładnika. Dlatego też polecamy, byś wybierał sprawdzone odżywki i nie kupował suplementów wątpliwego pochodzenia. W WarHouse czeka na Ciebie tylko i wyłącznie asortyment topowych producentów, którzy są dobrze znani w świecie sportu. Poczucie pewności to wielki przywilej i gwarancja efektów, które przyjdą szybciej, niż Ci się wydaje!

Już wiesz, że białko trzeba dostarczać w odpowiednich ilościach. Jak jednak poznać, że ciągle Ci go brakuje? Najbardziej dobitnym sygnałem będą zakwasy, które utrzymują się dłużej, niż powinny - na pewno zrozumiesz ten sygnał, bo trenując regularnie, takie drobne zmiany, szybko stają się widoczne. Musisz jednak pamiętać, że możesz mieć braki także wtedy, kiedy ciało nie daje wyraźnych sygnałów. W zrozumieniu tego pomoże Ci sucha wiedza.

Faktem jest, że każde ciało w ciągu dnia wymienia ok. 300 g białek. Część co prawda jest pozyskiwana z organizmu, ale resztę deficytu każdy musi uzupełniać już sam. Dlatego też białko powinno być stosowane nie tylko przez sportowców, ale każdego człowieka. Sportowcy po prostu potrzebują tego białka więcej - ci, którzy ćwiczą siłowo, powinni się skusić na białko w pierwszej kolejności, a odżywki białkowe to najprostsza droga do uzupełnienia wszelkich braków.

BIAŁKO SERWATKOWE - IDEALNE DLA SPORTOWCÓW

To chyba oczywiste, że naturalny aminokwas, który bierze udział w budowie tkanek, będzie idealnym wyborem, jeśli zależy Ci na budowie masy mięśniowej. Ten rodzaj białka jest po prostu starannie wyselekcjonowany i niesamowicie skuteczny, dlatego też jest stworzony dla sportowców. Serwatka zawiera aminokwasy niezbędne dla organizmu, pomaga też zbudować fenomenalną masę mięśniową. Izolat białka serwatkowego jest więc wyborem sportowców, którzy wiedzą, czego chcą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet w tym przypadku trzeba dokonać wyboru. Jaka jest różnica pomiędzy izolatem a koncentratem serwatki?

Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami odżywek białka są spowodowane metodami przetwarzania. Płynna serwatka to produkt uboczny przy produkcji jogurtów i sera. Zbiera się ją, a później poddaje kilku procedurom, które zapewniają znaczny wzrost zawartości białka. Efekt? Proszek koncentratu serwatki, który w 80% składa się z białka, podczas gdy pozostałe 20% to węglowodany i tłuszcze. To oczywiście można dalej modyfikować i przetwarzać. Białko serwatkowe jest pod tym względem niezwykle plastyczne.

Zmniejszenie zawartości tłuszczu do 10% (WPI) daje aż 90% czystego białka, co jeszcze bardziej przekłada się na efekty. Ogólnie rzecz ujmując - poszczególne etapy przetwarzania, które są stosowane przy produkcji izolatu serwatki, powodują znaczny wzrost zawartości białka i spadek zawartości tłuszczu oraz węglowodanów na porcję. Chyba nie trzeba dopowiadać, jakie ma to znaczenie dla sportowca, który stara się ograniczać tłuszcze w swojej diecie. To jednak nie wszystko. Izolat serwatki, poza niższą zawartością tłuszczu, może pochwalić się także niższą zawartością laktozy. Dlatego też to dobry wybór, jeśli ktoś nie toleruje laktozy. Taką informację warto jednak traktować z przymrużeniem oka - ilość laktozy w każdej formie białka serwatkowego jest wystarczająco niska, by mogły je stosować osoby, które tej laktozy nie tolerują.

TRENING BEZ ODŻYWKI BIAŁKOWEJ - DROGA POD GÓRKĘ

Zdajemy sobie sprawę, że sportowcy lubią wyzwania. Mimo to uważamy, że tam, gdzie można sobie pomóc - warto to robić. W końcu tutaj chodzi o Twoje ciało i Twoją formę. Nie proponujemy drogi na skróty, tylko coś co maksymalizuje efekty Twojej ciężkiej pracy. Skuteczność odżywek białkowych jest potwierdzona naukowo. Odżywki białkowe to stały element codziennej diety każdego profesjonalnego sportowca. W przypadku wzmożonej aktywności, produkty spożywcze wysokobiałkowe to stanowczo za mało. Proteiny w zwykłych produktach także mają znaczenie, ale dla zdrowej i solidnej masy mięśniowej nie są wystarczającą podporą. Właśnie dlatego proponujemy Ci suplementy z WarHouse. Odżywki białkowe od topowych producentów z pewnością znacznie poprawią osiągi, komfort i samopoczucie.

Bez białek serwatkowych lub innej odżywki białkowej narażasz się na poważnie kontuzje. Twoje mięśnie muszą się regenerować, a Ty musisz dostarczać im odpowiednich aminokwasów, które pomogą w regeneracji. Koncentrat białka z dużą zawartością białka i niewielką zawartością tłuszczu sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Jeśli treningi powodują zakwasy, to wiesz, że przyszedł czas na odżywki białkowe. Jeśli nic Ci nie doskwiera, to znaczy, że jesteś silny i masz świetną dietę, ale po raz kolejny - odżywka białkowa jeszcze bardziej przybliży efekty, na których Ci zależy.

KTÓRE ODŻYWKI BIAŁKOWE NA MASĘ, A KTÓRE NA RZEŹBĘ?

Sportowców, którzy posiłkują się białkiem, można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich skupia się na budowaniu masy mięśniowej, a druga na rzeźbie, czyli redukcji. Jest to oczywiście duże uproszczenie, ale nie można zaprzeczyć, że taki podział będzie najbardziej sprawiedliwy i przystępny zarazem. Jakie białko wybierają poszczególni sportowcy?

Ci, którzy myślą o budowaniu masy, zazwyczaj wybierają białko WPC, ponieważ ta formuła dostarcza optymalną ilość aminokwasów egzogennych i BCAA. WPC świetnie podtrzymuje środowisko anaboliczne, więc jest bardzo pomocne dla każdego, kto zamierza budować mięśnie.

Przy redukcji natomiast, warto postawić na coś bardziej złożonego. Numerem jeden wśród sportowców jest izolat białek  serwatkowych, głównie ze względu na bardzo niską zawartość tłuszczu. Dostarczanie czystego białka jest szczególnie ważne dla osób, które skrupulatnie liczą wszystkie kalorie. Odżywki białkowe z niską zawartością tłuszczu i laktozy zawsze będą ważnym elementem w diecie redukcyjnej. Jeśli do tej pory nie próbowałeś dodać tego do swojego jadłospisu, a efekty nie były wystarczająco zadowalające, to już wiesz, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

ODŻYWKA BIAŁKOWA OD WARHOUSE

Doskonale wiemy, że jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Dlatego też wszystko, co mamy Ci do zaoferowania, jest po prostu topowej jakości. Wybierając nasze białko wiesz, że sięgasz po zdrową i sprawdzoną odżywkę, a to przecież podstawa w diecie każdego sportowca. Jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze lub masz jakiekolwiek wątpliwości - pisz śmiało. Jesteśmy tutaj po to, by pomóc Ci wybrać odpowiednie białko, przygotować cię do jeszcze intensywniejszego treningu i towarzyszyć Ci w drodze na sam szczyt!