Kreatyna Suplementy

Kreatyna suplementy

KREATYNA – O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

Wielu sportowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i siłownią, mają obawy i nie potrafią się przekonać do suplementacji czy odżywek, głównie ze względu o własne zdrowie. Nie ma w tym niczego dziwnego - w społeczeństwie panuje przeświadczenie, że odżywki są złe, a widząc kogoś dobrze zbudowanego, pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi do głowy, jest oczywiście nadanie tytułu "steryda". Ile w tym prawdy? Sam dobrze wiesz, że ludzie boją się tego, czego nie znają. Nie inaczej jest w przypadku kreatyny - komentują głównie ci, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia. Wystarczy chwila, żeby się przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Mało tego - robiąc wszystko z głową, można uzyskać fenomenalne efekty.

Doskonale wiesz, że uzyskanie wymarzonych efektów wymaga lat poświęcenia i wyrzeczeń. Nie oznacza to jednak, że wszystko musisz robić sam. Odpowiednia dieta i suplementacja potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Dlatego też po prostu warto się przełamać i spróbować czegoś, co pomoże w naturalny sposób uzyskać wymarzoną formę i masę mięśniową. Dlaczego piszemy o "naturalnym sposobie"? Wystarczy wiedzieć, czym tak naprawdę jest kreatyna i jak działa, by się z tym całkowicie zgodzić!

Ten produkt to tak naprawdę połączenie trzech składników, a konkretnie aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Szybko można wywnioskować, że budowa jest podobna do zwykłego białka. Kiedy doda się do tego fakt, że kreatyna naturalnie występuje w mięsie czerwonym, wnioski nasuwają się same - to wcale nie jest straszny, chemiczny środek, po którym wyrasta 50 kg mięśni i znikają wszystkie włosy, a jedynie uzupełnienie, które świetnie wspomoże każdego sportowca.

CO WARTO WIEDZIEĆ NA TEMAT STOSOWANIA KREATYNY?

Przede wszystkim, warto ją stosować, jeśli sport nie jest Ci obcy. Wspomaganie swojego organizmu kreatyną ma ogromne znaczenie dla regeneracji mięśni. Poza tym wpływa ona nie tylko na regenerację, ale też poprawę wydajności i realny wzrost siły. Dlatego też podczas treningu będziesz mógł więcej i mocniej. Musisz bowiem wiedzieć, że aż 98% całej zawartości kreatyny w organizmie, znajduje się w mięśniach i jak widać nie bez powodu. Wzrost możliwości jest widoczny gołym okiem, a to ma kolosalne znaczenie dla Twojej mobilizacji.

Z tego też powodu jeszcze raz musimy to podkreślić - stosowanie kreatyny wcale nie jest niebezpieczne czy nawet niewskazanie. Wszystko jednak trzeba robić z głową i umiarem. Dobrym startem będzie wybór odpowiednich produktów. Musisz pamiętać, że w przypadku odpowiedniej i zdrowej suplementacji, pochodzenie ma znaczenie. Warto więc stawiać na sprawdzonych i renomowanych producentów. Właśnie takich znajdziesz w WarHouse. Potraktowaliśmy dobór suplementów na serio, a efektem jest oferta, która przypadnie do gustu każdemu - zarówno profesjonalistom, jak i początkującym sportowcom.

Asortyment czołowych producentów to nie tylko gwarancja jakości, ale też absolutna pewność co do składu i pochodzenia. Taka wiedza pozwala być całkowicie pewnym o swoje zdrowie i samopoczucie oraz oczekiwać rychłych efektów ostatnich treningów. Stąd nasz apel - szukasz suplementu? Nie kupuj kota w worku! Postaw na coś, co nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic.

DAWKOWANIE KREATYNY – JAK TO ROBIĆ, ŻEBY EFEKTY BYŁY JAK NAJLEPSZE?

Początkujący sportowiec, który myśl o kreatynie, szybko zetknie się z masą najróżniejszych informacji dotyczących dawkowania, zasad przyjmowania czy różnymi terminami, jak fazy nasycenia czy cykle i półcykle kreatynowe. Natłok obowiązków i rytuałów związanych z zażywaniem kreatyny może skutecznie odstraszać, dlatego warto raz na zawsze skończyć z wszystkimi bredniami dotyczącymi rygorystycznych zasad przyjmowania kreatyny i powiedzieć, jak jest naprawdę.

Badania potwierdzają, że jedynym ograniczeniem jest pora stosowania kreatyny. Nie powinno się tego robić przed treningiem, głównie przez skłonność do upośledzenia działania cukrów - to wszystko. Większość ekspertów jest zdania, że kreatynę najlepiej przyjmować po wysiłku - najlepiej wraz z posiłkiem. Ważne jest jednak, żeby dawka była ściśle dopasowana do Twoich potrzeb.

Musisz więc wiedzieć, jak dawkować na podstawie swojej wagi i płci. Najlepiej zrobisz, patrząc na etykietę zamówionego produktu - tam na pewno znajdziesz stosowną tabelkę, która zawiera wszystkie cenne informacje. Nie powinieneś także zbytnio się przejmować tym, w jakiej formie przyjmujesz kreatynę. Proszek czy tabletki, to bez znaczenia. Przyswajalność jest podobna, jeśli nie identyczna. Ważniejsza jest natomiast cykliczność i zachowanie zdrowej, jednakowej dawki.

NAJPOPULARNIEJSZE FORMY KREATYNY, KTÓRE ZMAKSYMALIZUJĄ EFEKTY

Bez wątpienia to dwie odmiany kreatyny królują na rynku i są zdecydowanie lepsze od pozostałych. Pierwszą jest oczywiście monohydrat kreatyny, a drugi to niezwykle popularny jabłczan kreatyny. Co mają do zaoferowania te produkty? Jaka jest między nimi różnica i w końcu - na który postawić? Już tłumaczymy!

Monohydrat kreatyny to połączenie cząsteczek wody z kreatyną, dzięki czemu wiąże i zatrzymuje wodę w komórkach, co przekłada się na szybkie uzyskanie efektów. Jest to też najbardziej podstawowa i zarazem najprostsza forma tego suplementu, ale przekłada się to na dobrą przyswajalność, anaboliczne działanie i skłonność do retencji wody. Wszystko to sprawia, że jeśli zależy Ci na uzyskaniu beztłuszczowej masy ciała, powinieneś postawić właśnie na ten środek. Przyrost masy mięśniowej jest widoczny, nie trzeba długo czekać, ale w dalszym ciągu dieta i trening pozostają kluczowymi czynnościami.

Jabłczan kreatyny natomiast jest połączenie monohydratu kreatyny z kwasem jabłkowym. Z reguły jest podobne w działaniu do samego monohydratu, ale nie przejawia tendencji do zatrzymywania wody. CM3, bo tak na ten suplement się mówi, jest więc nieco bardziej złożony, ale co za tym idzie, ma większe możliwości. Poza tym jabłczan jest bardziej stabilny i jeszcze lepiej się wchłania. Na zakończenie warto wspomnieć o zdecydowanie lepszej odporności na enzymy trawienne.

SKUTKI UBOCZNE - CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ?

Musisz pamiętać, że środowisko ekspertów uważa kreatynę za całkowicie bezpieczną. Ta substancja jest najlepiej przebadana ze wszystkich suplementów i zażywając ją, nie ma w zasadzie się czego obawiać. Są jednak warunki, które trzeba spełnić, żeby być tego absolutnie pewnym. Pierwszym jest pochodzenie suplementu - kreatyna musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. Właśnie dlatego powinieneś postawić na sprawdzone produkty od WarHouse - tutaj nigdy nie kupujesz kota w worku.

Drugim warunkiem jest umiar. Doskonale wiesz, że w nierozsądnych ilościach wszystko szkodzi - dosłownie. Dlatego też nie można uznawać tego produktu za niebezpieczny ze względu na skutki złego dawkowania, zwłaszcza że znając swoją wagę, można idealnie dopasować porcję do zapotrzebowania. Faktem pozostaje jednak to, że kreatyna oddziałuje na organizm i trzeba się na to przygotować. Regularne stosowanie to nie tylko wzrost masy mięśniowej, ale też zwiększenie potencjału mięśni. Skutkami ubocznymi mogą być biegunki czy skurcze mięśni, ale to nic, co zagrażałoby zdrowiu, a poza tym, takie skutki z czasem przechodzą i całkowicie zanikają. Można więc z czystym sumieniem stwierdzić, że kreatyna nie jest problematyczna dla organizmu, a jest niezwykle pożądana przy staraniach o stworzenie suchej masy mięśniowej.

KREATYNA - WARTO STAWIAĆ NA POMOC

Doceniamy indywidualistów. Pasja do sportu jest godna pochwały i zawsze staramy podtrzymywać ogień, który tli się w sportowcach, a robimy to z pomocą solidnych produktów z najwyższej półki. Dlatego też gorąco zachęcamy każdego, kto pracuje w pocie czoła nad swoją formą. Z pomocą odpowiednich suplementów, które będą świetnym uzupełnieniem diety, można przenosić góry! Jeśli nie wiesz, które produkty najlepiej uzupełnią Twoją dietę, styl życia i zapotrzebowanie wynikające z treningów, śmiało - napisz do nas! Razem na pewno znajdziemy coś, co pomoże zmaksymalizować efekty Twoich wysiłków!