Rękawice Bokserskie dla Dzieci

Rękawice bokserskie dla dziecka

Zapisując dziecko na zajęcia sportów walki, szybko zauważysz, że to była dobra decyzja. Należy jednak zaopatrzyć je we właściwy sprzęt, który zagwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort treningu. Rękawice bokserskie dla dzieci, które są dostępne w naszym sklepie, zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa, podczas treningów bokserskich. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najmniejsze kontuzje oraz otarcia mogą spowodować niechęć najmłodszych do dalszego udziału w treningach, a większe urazy mogą później mieć wpływ na całe życie dziecka, dlatego nasze rękawice zapewniają doskonałą amortyzację uderzeń, co zagwarantuje komfort dziecka podczas treningów!

Rękawice bokserskie dla dzieci to jeden z podstawowych elementów wyposażenia do treningu sportów walki. Ich funkcją jest ochrona dłoni przed urazami, jakich dziecko może doznać podczas sparingów, czy treningu z przyrządami. Dzięki specjalnej wyściółce z pianki dłonie dziecka są chronione w większym stopniu niż w przypadku rękawic dla dorosłych. Dodatkowo szeroki rzep, utrzymuje nadgarstek stabilnie, dlatego takie rękawice będą idealne dla każdego dziecka, które trenuje boks!

Dziecięce rękawice bokserskie

Nasze rękawice bokserskie dla dzieci zostały wykonane z wytrzymałej skóry syntetycznej, dzięki czemu wyróżnia je trwałość. Wybierając odpowiedni model rękawic bokserskich, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, tak samo, jak w przypadku dorosłych. Przede wszystkim rękawice nie mogą być zbyt luźne ani zbyt ciasne, powinny być wykonane ze wzmocnionej skóry syntetycznej, czyli najlepszych materiałów oraz posiadać wyściółki amortyzacyjne, zabezpieczenie kciuka i szeroki rzep, na który jest zapinana większość rękawic, ze względu na to, że są komfortowe w użytkowaniu oraz funkcjonalne. Wszystko to, żeby rękawice bokserskie dla dzieci zapewniały maksimum wygody, ale też gwarantowały bezpieczeństwo podczas treningów.

Rękawice bokserskie dla dzieci możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Rękawice przyrządowe, które mają zazwyczaj mniej wyściółki, a ich przeznaczeniem jest głównie ochrona skóry przed otarciami, dzięki swojej budowie bardzo często ułatwiają chwyt i mogą być wykorzystywane do interwałowych ćwiczeń pomiędzy seriami uderzeń w worek lub tarczę.
  • Rękawice sparingowe, które są bardziej wypełnione wkładem ochronnym, żeby lepiej chronić dłoń dziecka, ale także sparingpartnera przed siłą uderzeń.

Najmłodszym poleca się zazwyczaj rękawice zapinane na rzep, ze względu na to, że dzieci mogą je wtedy samodzielnie zakładać i ściągać. Rękawice bokserskie dla dzieci powinny być wyposażone w zabezpieczenie kciuka, który dodatkowo jest przymocowany taśmą do rękawicy.

Rękawice bokserskie dla chłopca i dziewczynki

W naszym sklepie internetowym War House oferujemy rękawice bokserskie dla dzieci wykonane tylko z najwyższej jakości materiałów, spełniające wszystkie wymagane europejskie normy. Bezpieczeństwo na treningu sportów walki jest najważniejszą kwestią, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Kształt rękawicy został specjalnie wyprofilowany w celu ułatwienia prawidłowego zaciskania pięści, żeby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka podczas treningu.

Trenowanie sztuk walki hartuje ducha już od najmłodszych lat, a oprócz tego budują formę i pozwalają dziecku rozwijać pasję. Droga do sukcesu zazwyczaj prowadzi przez dobrą zabawę, więc jeśli Twoja pociecha trenuje boks lub inne sztuki walki to warto je wspierać! Rękawice bokserskie dla dzieci mogą pomóc zaszczepić miłość do sportu i sprawić, że treningi będą bezpieczne oraz wygodne. 

Sztuki walki poprawiają sprawność fizyczną dzieci, na treningu doskonalą kondycję, koordynację ruchową, postawę ciała, a także korzystnie wpływają na zwinność, a także rozwijają siłę, szybkość oraz wytrzymałość. Niektórzy rodzice wybierają dla swoich dzieci sztuki walki ze względu na to, żeby nauczyły się samoobrony. Sporty walki budują również pewność siebie, uczą stanowczości, koncentracji, spokoju, wyciszenia, a także dążenia do ustalonego celu. U dzieci nieśmiałych i wycofanych, takie zajęcia pozwolą na naukę współpracy, współzawodnictwa i funkcjonowania w grupie. Jest to świetna rozrywka i zabawa dla dzieci. Żeby stawać się lepszym i odnosić sukcesy w sportach walki konieczny jest higieniczny i zdrowy tryb życia, więc można powiedzieć, że sztuki walki inspirują do tego, aby poszerzać swoją wiedzę na temat diety i zdrowego stylu życia.

Biorąc to wszystko pod uwagę, treningi sztuk walki dla dzieci są bardzo dobrą inwestycją. Ich cena stosunkowo również nie jest wysoka, biorąc pod uwagę inne zajęcia pozalekcyjne, a koszty związane z zakupem sprzętu takiego jak rękawice bokserskie dla dzieci, ochraniacze na piszczele, kaski czy kimona również nie są wysokie, zważywszy, że istnieją inne sporty, które wymagają większych nakładów finansowych. 

Rękawice bokserskie dla dzieci 6 oz

Zastanawiasz się, jaki rozmiar rękawic do boksu dla swojego dziecka wybrać? Mając na myśli rozmiar, zazwyczaj to chodzi o wagę rękawic. Jest ona wyrażona w uncjach i jest dostosowana do wagi zawodnika. Zazwyczaj zaczyna się od rękawic w rozmiarze 4 oz, które są przeznaczone dla dzieci do 6 roku życia, w przypadku starszych maluchów lepiej postawić na 6 oz, kolejnym rozmiarem jest 8 oz dedykowane młodzieży do 15 lat, ale także kobietom o drobnych dłoniach. Rękawice bokserskie w rozmiarach powyżej 10 są przeznaczone dla dorosłych zawodników.

Warto, żeby wciąż rozwijające się dłonie młodego zawodnika były chronione przez najlepsze rękawice. W naszym sklepie internetowym War House znajdziesz rękawice bokserskie dla dzieci świetnej jakości, do tego gwarantujemy konkurencyjne ceny, sprawną wysyłkę oraz fachową obsługę klienta.