Ochraniacze na piszczele

Ochraniacze piszczeli – podstawowa ochrona przy treningu kopnięć

Co jest najbardziej istotnym elementem wyposażenia każdego, kto trenuje sporty walki, w których stosuje się kopnięcia? Oczywiście ochraniacze na piszczele – bez dwóch zdań. Czy to sparing, czy walka turniejowa, czy zwykły trening z użyciem urządzeń takich jak worek, osłona piszczeli jest wręcz niezbędna. Ochraniacze są niezmiennie uznawane za obowiązkowe elementy wyposażenia podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Postaw na odpowiedni rozmiar i zapewnij sobie pełną ochronę stopy oraz piszczeli!

Ochraniacze MMA na stopy i piszczele

Ochraniacze na piszczele sprawdzą się doskonale w czasie sparingów i treningów takich sportów jak MMA, kickboxing, tajski boks (Muay Thai) i wiele innych sztuk walki wymagających stosowania kopnięć. Pozwolą one uniknąć przykrych uszkodzeń, a nawet poważnych kontuzji, przez które musiałbyś porzucić ćwiczenia. Niezależnie od wieku, kategorii wagowej i płci – ochraniacze na piszczele i stopy to absolutny must-have!

Ochraniacze na stopę to także podstawa podczas treningu. Polecane są zwłaszcza sportowcom interesującym się kickboxingiem w każdej wersji: semi, light, full kontakt czy low kick. Nie są tu wyjątkiem treningi karate lub taekwondo. Zanim przejdzie się do jakichkolwiek sparingów, należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze akcesoria. Stopy w trakcie walk są bardzo ważne i przede wszystkim również mogą doznawać wszelkiej maści obrażeń. Oprócz ochraniacza goleni warto postawić na pełną ochronę naszej stopy, która także będzie mieć kontakt z ciałem przeciwnika w trakcie wymierzania ciosów.

Ochraniacze na goleń - niezbędny element wyposażenia

Nie bez powodu ochraniacze piszczeli są uznawane za absolutnie niezbędne. Od razu po wyborze rękawic do sportów walki musisz zakupić ochraniacze goleni, które są niezwykle podatne na jakiekolwiek urazy w trakcie treningów. Powinny zapewniać niezbędny komfort i wygodę w trakcie wykonywania wszystkich czynności i powaleń. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a nosząc ochraniacze na piszczele, zapewniasz je nie tylko sobie, ale także swojemu partnerowi na ringu.

W przypadku Muay Thai kopnięcia są potężne i mogą naprawdę zaszkodzić, jeśli zainwestujesz w kiepskiej jakości sprzęt. Piszczel jest bardzo wrażliwym miejscem, które przy dotkliwym spotkaniu z siłą przeciwnika, boli i kontuzjowane potrafi wykluczyć z hobby na bardzo długie miesiące. W Muay Thai nogi są jedną z podstawowych broni, których odpowiednie użycie potrafi przesądzić o wygranej, dlatego wymagają szczególnej ochrony. Wszystkie ochraniacze przeznaczone do takich sportów walki mają specjalną długość pozwalającą w pełni zabezpieczać Twoje stopy i piszczele.

Ochraniacz goleni trakcie sportów walki typu Muay Thai powinien być grubszy, większy i bardziej toporny. Gwarantuje to pełne przyjęcie impetu uderzenia przeciwnika. Ochraniacze okrywają kolano, wszystkie części piszczeli i śródstopie, aby osłonić cały obszar przed bocznym okopywaniem całego obszaru. Aby zachować pełne bezpieczeństwo, poleca się wybierać ochraniacze z mocnymi zapięciami na rzepy. Ma to je uchronić przed jakimkolwiek przemieszczaniem się w trakcie ćwiczeń w kierunku stopy lub uda. Elastyczne modele mogą nie zdać egzaminu, ponieważ będą zbyt cienkie i nieprzeznaczone do tego typu sportów walki.

Ochraniacze na piszczele - kickboxing bez nich jest niemożliwy do trenowania

W kickboxingu kopanie ma również duże znaczenie. Nie tylko będziesz zadawać nogami ciosy, ale także blokować nimi uderzenia wymierzane przez przeciwnika. Aby w pełni cieszyć się z uprawiania hobby, zadbaj o swój komfort, ale także bezpieczeństwo oponenta lub partnera, z którym trenujesz. Wybór powinien paść na twarde i masywne ochraniacze, które w pełni zabezpieczą Twoją nogę i zamortyzują każdy cios trafiający w piszczele.

Podobnie jak ochraniacze do Muay Thai - będą one zaczynać się od kolana, aż po śródstopie, które również narażone jest na urazy. Zwłaszcza w momencie zderzenia z ciałem przeciwnika. Nawet w trakcie ćwiczeń z workiem powinieneś stawiać przede wszystkim na ochronę swojego ciała. Elastyczne ochraniacze podczas kickboxingu się nie sprawdzą, ponieważ za mało zabezpieczą Twoje golenie przed ciosami. Najlepszym wyborem będą masywne ochraniacze na piszczele z elementem osłaniającym stopy.

Rzepy są jednym z najbardziej popularnych i niezawodnych zapięć, jeśli chodzi o ochraniacze do sportów walki. Dzięki nim nie będą się one przemieszczać, zsuwać, ani spadać w trakcie wymachu nogą. Dzięki temu masz pewność, że w trakcie kickboxingu Twoje kończyny będą stale zabezpieczone, a Ty będziesz mógł w pełni skupić się na nauce i szlifowaniu swojej techniki.

Ochraniacze na piszczele - MMA wymaga specjalnej ochrony

MMA jest sportem kontaktowym, w trakcie którego na porządku dziennym jest schodzenie do parteru i sprowadzanie na matę przeciwnika. Najlepszym wyborem będzie postawienie na elastyczne ochraniacze, które nie będą się zsuwały w trakcie starć. Zagwarantuje Ci to całkowitą swobodę poruszania się w oktagonie podczas treningów i skuteczną walkę z przeciwnikiem w tak zwanej parterówce. 

Ich zadaniem jest nie tylko ochrona goleni, ale także zagwarantowanie pełnej wygody w trakcie treningów MMA. Składają się ze skarpety neoprenowej, która ma uniemożliwić jakiekolwiek migrowanie ochraniaczy na piszczele w trakcie całego sparingu. Jeśli Twoim głównym celem będzie operowanie dolnymi kończynami - zdecyduj się na ochraniacze sięgające od kolana aż do stopy. Dzięki temu unikniesz większych urazów i będziesz mógł śmiało operować kopnięciami w trakcie walki.

W MMA ochraniacze piszczeli muszą być przede wszystkim dobrane pod rozmiar, ponieważ za duże będą się zsuwać z goleni, a za małe uwierać i cisnąć. Każdy ochraniacz powinien być odpowiednio dopasowany do Twojego ciała. Możemy to osiągnąć za pomocą zebrania wymiarów z nóg i porównania z tabelą rozmiarów na stronie sklepu. Dzięki temu Twoje piszczele będą w pełni chronione w trakcie treningów, a odpowiednio dobrany rozmiar zapewni Ci użytkowanie ochraniaczy przez długie lata i skuteczne unikanie wszelkich kontuzji, na jakie narażony jest piszczel.

Ochraniacze na golenie - wybierz produkty najwyższej jakości

W ofercie War House znajdziesz wyłącznie ochraniacze na piszczele najwyższej jakości, wykonane z materiałów z górnej półki i z dbałością o każdy detal. Na co warto zwrócić uwagę wybierając ten typ ochraniaczy? Przede wszystkim powinny być lekkie, ale i wytrzymałe – aby nie obciążać nogi i nie spowalniać kopnięć, jednocześnie chroniąc piszczele przed stłuczeniami, jakie mogą wywołać częste uderzenia (na przykład w przypadku boksu tajskiego). 

Kolejną, bardzo istotną cechą dobrych ochraniaczy na piszczele, jest budowa. Grubsze i lepiej amortyzujące uderzenia modele przeznaczone są do sportów, w których kopnięcia powtarzają się często, a sama walka, nawet podczas treningów, prowadzona jest głównie w „stójce”. Lżejsze ochraniacze na piszczele znakomicie sprawdzą się w przypadku sportów parterowych, jak MMA – nie krępują one ruchów i zapewniają pełną swobodę w oktagonie. Jednocześnie masz pewność, że wybierając ochraniacze specjalnie stworzone do konkretnego typu sportów walki, będą spełniały w stu procentach swoją funkcję podczas starć.

Ochraniacze MMA do treningu i walki - od najlepszych producentów

Wszystkie ochraniacze piszczelowe z naszej oferty, niezależnie od docelowego sportu ich użytkownika, wyposażone są w najnowsze technologie. Przekłada się to na skuteczne odprowadzanie wilgoci z goleni i utrzymanie optymalnej temperatury ciała podczas MMA, kickboxingu lub Muay Thai. Są w pełni odporne na uszkodzenia oraz odkształcenia. W katalogu War House znajdziesz artykuły od najlepszych światowych producentów – ponieważ chcemy, abyś mógł czerpać przyjemność z każdej chwili spędzonej na treningu ukochanego sportu. Sprawdź naszą ofertę i zamów profesjonalne ochraniacze  na piszczele już dziś!

ochraniacze piszczeliochraniacze na piszczele everlastnakolanniki profesjonalnenagolenniki karatenagolennikiochraniacze nógochraniacze nagolennikinagolenniki muay thainagolenniki mmanakolanniki ochronnenagolenniki kickboxingochraniacze na piszczele do kickboxingu