Kaski bokserskie – podstawowy element wyposażenia do sparingów

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz o ochraniaczach do sportów walki? Rękawice, owijki, nagolenniki? Nic bardziej mylnego – najbardziej podstawowym elementem wyposażenia każdego amatora pięściarstwa są kaski bokserskie. Ochraniacz ten zapobiega uszkodzeniom czaszki, łuków brwiowych, szczęki czy uszu. Chociaż najczęściej wykorzystuje się je w trakcie sparingów, to kaski bokserskie są również wymagane na niektórych zawodach, głównie takich, w których udział biorą młodsi zawodnicy. Odpowiedni kask powinien dobrze przylegać do powierzchni głowy i nie „obijać się” o boki czaszki czy potylicę. Istotne są również jakość zapięcia, materiału z jakiego wykonana jest zewnętrzna część ochraniacza oraz możliwość swobodnej regulacji. W WarHouse znajdziesz najwyższej klasy kaski bokserskie od renomowanych producentów – tak, abyś mógł w pełni cieszyć się z każdej chwili spędzonej na treningu bez obawy o swoje zdrowie.

Jakie kaski bokserskie wybrać?

Ochraniacze, zarówno na treningi jak i na zawody, powinny pochodzić tylko od sprawdzonych producentów i marek, dlatego warto zapoznać się przed zakupem z opiniami. Wybierając kask bokserski należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy nie ogranicza on widoczności. Istotna jest również właściwa wentylacja głowy i okolic uszu – dzięki niej temperatura i wilgoć są na optymalnym poziomie nawet w trakcie najbardziej wyczerpujących treningów.

Niezwykle istotna jest jakość materiałów, z jakich wykonany jest kask bokserski, oraz technologie, jakie posłużyły do produkcji. Skóra naturalna na przykład jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia, nie przesiąka też zapachem potu. Z kolei tworzywo syntetyczne sprawdzi się znakomicie dla osób trenujących bardzo często i intensywnie. Podstawowym zadaniem kasku jest amortyzacja wstrząsów i uderzeń, dlatego tak ważne jest wybranie produktu od uznanego producenta – dzięki temu masz pewność, że pianka wewnątrz ochraniacza jest produktem wysokiej jakości.

kaski bokserskiekask bokserski z ochroną nosakask bokserski z kratąkask bokserski professional fighterkask bokserski z maskąkask bokserski dragonkaski bokserskie z ochroną nosakask bokserski sklepkask bokserski z ochroną na noskask bokserski pełnykask do boksukask bokserski