Kaski Bokserskie

Kaski do boksu – podstawowy element wyposażenia do sparingów 

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz o ochraniaczach do sportów walki? Rękawice, owijki, nagolenniki, ochraniacz na piszczele? Nic bardziej mylnego – najbardziej podstawowym elementem wyposażenia każdego amatora pięściarstwa są kaski bokserskie. Ochraniacz ten zapobiega uszkodzeniom czaszki, łuków brwiowych, szczęki czy chroni uszy. Chociaż najczęściej wykorzystuje się je w trakcie sparingów, to kaski bokserskie są również wymagane na niektórych zawodach, głównie takich, w których udział biorą młodsi zawodnicy. Odpowiedni kask bokserski powinien dobrze przylegać do powierzchni głowy i nie „obijać się” o boki czaszki czy potylicę.

Istotne są również jakość zapięcia materiału, z jakiego wykonana jest zewnętrzna część ochraniacza oraz możliwość swobodnej regulacji. W WarHouse znajdziesz najwyższej klasy kask bokserski treningowy od renomowanych producentów – tak, abyś mógł w pełni cieszyć się z każdej chwili spędzonej na treningu bez obawy o swoje zdrowie. Ochroni on Twoją głowę, ale znajdziesz również w naszym asortymencie kask bokserski, który zadba o Twój nos podczas sparingów.

Wygodny kask bokserski z ochroną nosa

Wybierając konkretny kask bokserski, musimy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Przede wszystkim, czy będzie to kask do boksu, czy może będzie to kask MMA? Mogą się w pewnym stopniu różnić, w zależności od specyfiki uprawianego sportu. W przypadku kasków bokserskich czasami posiadają one osłonę na nos, który osłania przed mocnymi ciosami. W naszym asortymencie możesz znaleźć tego rodzaju kask bokserski uzupełniony o ochraniacze nosa. Zadbaj o swój komfort podczas treningu, zwłaszcza gdy jesteś początkującym bokserem. 

Ochraniacze na nos to także niezwykle ważny element dziecięcych treningów. Taki kask bokserski treningowy chroni nie tylko wrażliwą głowę, czoło, ale również szczękę i nos. W przypadku uderzenia chronimy w ten sposób młodego adepta boksu. To ma również wielki wpływ na motywację początkującego sportowca. Im mniej urazów, zwłaszcza tych bolesnych w nos czy głowę, tym mniej sytuacji, w których dziecko zniechęci się do tego pięknego sportu.

Warto również podkreślić, że wielu dorosłych zawodników - miłośniczek i miłośników tego sportu - wybiera kaski bokserskie, które posiadają ochraniacze na nos. Chcą podczas treningu mieć pewność, że uderzenia nie wpłyną na kształt nosa, a więc także estetykę twarzy.

Nie tylko wybór odpowiedniego ochraniacza jest taki istotny. Bardzo ważne jest również, by dopasować kask bokserski w odpowiedni sposób. Doskonale wiemy, jak ważna jest ochrona głowy, która jest najważniejszą częścią naszego ciała. 

Pomimo że każdy kask bokserski posiada specjalne rzepy, dzięki którym powinniśmy dopasować go do naszej głowy, to jednak każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, w tym głowy, przez co niejednokrotnie zakupiony opacznie kask bokserski może się źle układać, a co za tym idzie nie chronić nas przed uderzeniami. Zadbajmy o to, aby nasze kości policzkowe były dobrze przyciśnięte do naszego kasku, ale też aby kask bokserski nie sprawiał nam zbytniego dyskomfortu. Jeśli kask bokserski okazałby się za duży, nasza twarz będzie się obijać wewnątrz jak groch w grzechotce.

Niezwykle ważną cechą podczas doboru właściwego kasku bokserskiego, będzie wybór takiego modelu, który nie będzie ograniczał nam zbytnio widoczności podczas sparingu. Pozornie musimy mieć tylko kontakt wzrokowy z przeciwnikiem, ale z doświadczenia wiemy, że jeśli będzie nachodził zbytnio w nasze pole widzenia, nasze efektywność będzie osłabiona, a my będziemy się tylko frustrować podczas kolejnych treningów.

Kask bokserski niejedno ma imię. Warto rozróżnić kaski turniejowe, od tych używanych częściej na sparingach. Bardzo często ich konstrukcja jest bardziej skąpa, nieograniczająca w takim stopniu widoczności, oraz nieprzegrzewająca naszego ciała. Oczywiście turnieje rządzą się innymi prawami i zdecydowanie rzadziej bierzemy w nich udział niż w przypadku sparingów. Niestety kask bokserski używany podczas turniejów to zwiększone ryzyko poważnej kontuzji, także zawodnik zyskując doskonałą orientację w ringu, musi liczyć się, że tym samym obniża ochronę. 

Wysokiej jakości kask bokserski sparingowy

Każdy użytkownik kasków, doskonale wie, że jakość wykonania w tym wypadku ma ogromne znaczenie. Szczególnie należy dbać o głowę i twarz -  są one wiele delikatniejsze niż pozostałe części naszego ciała. Każdy szew i odpowiednio zabezpieczony rzep ma ogromne znaczenie podczas każdego treningu. Z tego powodu wybierajmy produkty od producentów z wieloletnim doświadczeniem. Kask bokserski zawierający ostre, ocierające się elementy o nasze kości policzkowe potrafi podrażnić naszą skórę czy uszy. Wyjątkowo komfortowe okazują się kaski wykonane ze skóry naturalniej, ponieważ nie chłoną nieprzyjemnych zapachów, stając się wyborem tysięcy zadowolonych bokserów.

Używając kasku, możemy brać udział w kolejnych sparingach, nie obawiając się o niepotrzebne urazy łuków brwiowych czy uszu. Wiele osób bagatelizuje problem kontuzji uszu u bokserów, gdyż są one częściej spotykane pośród zapaśników, niemniej jednak skutkują takimi samymi deformacjami. Uprawiając sporty walki, niezwykle istotne jest minimalizowanie kontuzji. Tam, gdzie tego można uniknąć, nie ma sensu dodatkowo osłabiać naszego ciała. Mocne uderzenia, nawet podczas sparingu są niebezpieczne, zadbaj o zabezpieczenie kości policzkowych we właściwy sposób.

Jaki kask sparingowy wybrać do boksu?

Ochraniacze, zarówno na treningi, jak i na zawody, powinny pochodzić tylko od sprawdzonych producentów i marek, dlatego warto zapoznać się przed zakupem z opiniami. Wybierając kask bokserski, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy nie ogranicza on widoczności. Istotna jest również właściwa wentylacja głowy i okolic uszu – dzięki niej temperatura i wilgoć są na optymalnym poziomie nawet w trakcie najbardziej wyczerpujących treningów.

Niezwykle istotna jest jakość materiałów, z jakich wykonany jest kask bokserski, oraz technologie, jakie posłużyły do produkcji. Skóra naturalna na przykład jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia, nie przesiąka też zapachem potu. Z kolei tworzywo syntetyczne sprawdzi się znakomicie dla osób trenujących bardzo często i intensywnie. Ochraniacz ma przede wszystkim amortyzować wstrząsy i uderzenia, dlatego tak ważne jest wybranie produktu od uznanego producenta – dzięki temu masz pewność, że pianka wewnątrz ochraniacza jest produktem wysokiej jakości. Dlatego, jeśli interesuje Cię kask bokserski, który doskonale ochroni głowę, uszy podczas treningów, wybierz nasz sklep WarHouse. Z nami niestraszne Ci wszelkie uderzenia, bo doskonale dopasowany ochraniacz zwiększy Twój komfort i bezpieczeństwo w ringu. 

kaski bokserskiekask bokserski z ochroną nosakask bokserski z kratąkask bokserski professional fighterkask bokserski z maskąkask bokserski dragonkaski bokserskie z ochroną nosakask bokserski sklepkask bokserski z ochroną na noskask bokserski pełnykask do boksukask bokserski