Kaski Bokserskie

KASKI BOKSERSKIE – PODSTAWOWY ELEMENT WYPOSAŻENIA DO SPARINGÓW

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz o ochraniaczach do sportów walki? Rękawice, owijki, nagolenniki? Nic bardziej mylnego – najbardziej podstawowym elementem wyposażenia każdego amatora pięściarstwa są kaski bokserskie. Ochraniacz ten zapobiega uszkodzeniom czaszki, łuków brwiowych, szczęki czy uszu. Chociaż najczęściej wykorzystuje się je w trakcie sparingów, to kaski bokserskie są również wymagane na niektórych zawodach, głównie takich, w których udział biorą młodsi zawodnicy. Odpowiedni kask powinien dobrze przylegać do powierzchni głowy i nie „obijać się” o boki czaszki czy potylicę.

Istotne są również jakość zapięcia materiału, z jakiego wykonana jest zewnętrzna część ochraniacza oraz możliwość swobodnej regulacji. W WarHouse znajdziesz najwyższej klasy kaski bokserskie od renomowanych producentów – tak, abyś mógł w pełni cieszyć się z każdej chwili spędzonej na treningu bez obawy o swoje zdrowie.

Wygodne kaski dla każdego boksera

Wybierając konkretny kask, musimy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Przede wszystkim, czy będzie to kask do boksu, czy może będzie to kask MMA? Mogą się w pewnym stopniu różnić, w zależności od charakteru uprawianego sportu. W przypadku kasków bokserskich czasami posiadają osłonę na nos, który warto osłaniać przed mocnymi ciosami. Niezwykle istotne jest właściwe dopasowanie takiego kasku. Doskonale wiemy, jak ważna jest ochrona głowy, która jest najważniejszą częścią naszego ciała.

Pomimo że każdy kask posiada specjalne rzepy, dzięki którym powinniśmy dopasować go do naszej głowy, to niestety, każdy z nas jest inny, przez co niektóre modele mogą się źle układać, a co za tym idzie nie chronić nas przed uderzeniami. Zadbajmy o to, aby nasze kości policzkowe były dobrze przyciśnięte do naszego kasku, ale też nie powinno nam sprawiać zbytniego dyskomfortu. Jeśli kask okazałby się za duży, nasza twarz będzie się obijać wewnątrz jak groch w grzechotce.

Niezwykle ważną cechą podczas doboru właściwego kasku bokserskiego, będzie wybór takiego modelu, który nie będzie ograniczał nam zbytnio widoczności podczas sparingu. Pozornie musimy mieć tylko kontakt wzrokowy z przeciwnikiem, ale z doświadczenia wiemy, że jeśli będzie nachodził zbytnio w nasze pole widzenia, nasze efektywność będzie osłabiona, a my będziemy się  tylko frustrować podczas kolejnych treningów.

Warto rozróżnić kaski turniejowe, od tych używanych częściej na sparingach. Bardzo często ich konstrukcja jest bardziej skąpa, nieograniczająca w takim stopniu widoczności, oraz nieprzegrzewająca naszego ciała. Oczywiście turnieje rządzą się innymi prawami i zdecydowanie rzadziej bierzemy w nich udział niż w przypadku sparingów. Niestety kaski turniejowe to zwiększone ryzyko poważnej kontuzji, także zawsze coś, kosztem czegoś.

Jakoś wykonania kasku ma ogromne znaczenie 

Każdy użytkownik kasków, doskonale wie, że jakość wykonania w tym wypadku ma ogromne znaczenie. Twarz i głowa są o wiele delikatniejsze niż pozostałe części naszego ciała. Każdy szew   i odpowiednio zabezpieczony rzep ma ogromne znaczenie podczas każdego treningu. Z tego powodu wybierajmy produkty od producentów z wieloletnim doświadczeniem. Ostre, ocierające się elementy o nasze kości policzkowe potrafią podrażnić naszą skórę. Wyjątkowo komfortowe okazują się kaski wykonane ze skóry naturalniej, ponieważ nie chłoną nieprzyjemnych zapachów, stając się wyborem tysięcy zadowolonych bokserów.

Używając kasku, możemy brać udział w kolejnych sparingach, nie obawiając się o niepotrzebne urazy łuków brwiowych, czy uszu. Wiele osób bagatelizuje problem kontuzji uszu u bokserów, gdyż są one częściej spotykane pośród zapaśników, niemniej jednak skutkują takimi samymi deformacjami. Uprawiając sporty walki, niezwykle istotne jest minimalizowanie kontuzji. Tam, gdzie tego można uniknąć, nie ma sensu dodatkowo osłabiać naszego ciała. Mocne uderzenia, nawet podczas sparingu są niebezpieczne, zadbaj o zabezpieczenie kości policzkowych we właściwy sposób.

JAKIE KASKI BOKSERSKIE WYBRAĆ?

Ochraniacze, zarówno na treningi, jak i na zawody, powinny pochodzić tylko od sprawdzonych producentów i marek, dlatego warto zapoznać się przed zakupem z opiniami. Wybierając kask bokserski, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy nie ogranicza on widoczności. Istotna jest również właściwa wentylacja głowy i okolic uszu – dzięki niej temperatura i wilgoć są na optymalnym poziomie nawet w trakcie najbardziej wyczerpujących treningów.

Niezwykle istotna jest jakość materiałów, z jakich wykonany jest kask bokserski, oraz technologie, jakie posłużyły do produkcji. Skóra naturalna na przykład jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia, nie przesiąka też zapachem potu. Z kolei tworzywo syntetyczne sprawdzi się znakomicie dla osób trenujących bardzo często i intensywnie. Podstawowym zadaniem kasku jest amortyzacja wstrząsów i uderzeń, dlatego tak ważne jest wybranie produktu od uznanego producenta – dzięki temu masz pewność, że pianka wewnątrz ochraniacza jest produktem wysokiej jakości.

kaski bokserskiekask bokserski z ochroną nosakask bokserski z kratąkask bokserski professional fighterkask bokserski z maskąkask bokserski dragonkaski bokserskie z ochroną nosakask bokserski sklepkask bokserski z ochroną na noskask bokserski pełnykask do boksukask bokserski