Gruszki Bokserskie

Gruszki do boksowania

Gruszki bokserskie należą do bardzo popularnych sprzętów, związanych z takimi dyscyplinami jak boks, kickboxing lub MMA. Umożliwiają przeprowadzenie indywidualnego treningu, podczas którego zawodnik skupia się na ciosach kierowanych w głowę przeciwnika. Taka gruszka to rodzaj worka treningowego służy przede wszystkim do ćwiczeń szybkości, refleksu oraz precyzji wyprowadzanych ciosów. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie sprawdzi się w domowej siłowni lub na trening sportów walki na świeżym powietrzu. Jej nazwa wzięła się z tego, że kształtem przypomina owoc - gruszkę. 

Uzupełnij swój trening kondycyjny ciekawym zestawem ćwiczeń, zaczerpniętych z boksu. Gruszka bokserska powinna być zamontowana mniej więcej na wysokości oczu. Do wyboru jest wiele rodzajów gruszek. Mogą się przede wszystkim różnić rozmiarem, zaczynając od takich ważących 5 kg, kończąc na takich, które ważą 25 kg. Znajdziemy także gruszki bokserskie wiszące, które mocujemy do sufitu tak, żeby znajdowała się na wysokości głowy osoby trenującej. Niektóre modele gruszek można przymocować również do podłogi. Wyróżniamy jeszcze gruszki stojące, które są przymocowane na specjalnym drążku z ciężką podstawą. W takich modelach często możemy regulować wysokość. Gruszki bokserskie zostały skonstruowane z myślą o nauce ciosów, poprawie szybkości i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki treningom na gruszce treningowej ciosy będą szybsze i bardziej płynne. Co ważne poprawia się również refleks, który jest ważny nie tylko w sportach walki, ale i w codziennym życiu.

Gruszka bokserska refleksówka

Gruszka bokserska refleksówka jest lekka i mobilna. Dzięki niej możesz zrobić efektywne treningi szybkości oraz ćwiczyć swój refleks, jak sama jej nazwa wskazuje. Po wyprowadzeniu ciosu gruszka szybko wraca na swoje miejsce, co wymaga natychmiastowej reakcji, ze strony zawodnika. 

Piłki refleksowe z reguły są dmuchane powietrzem. Powinna ona być delikatnie miękka, ze względu na to, że zbyt mocno napompowana piłka będzie za mało sprężysta, przez co możesz ją uszkodzić podczas treningu. Gumy, na których będzie zamontowana gruszka, również nie powinny być zbyt mocno naciągnięte, ponieważ wtedy poruszanie się piłki będzie bardzo ograniczone. Dobrze zamontowana gruszka refleksówka będzie wymuszała na Tobie wykonywanie wielu uników oraz schodzenie z linii ataku, co sprawi, że Twój trening będzie bardziej efektywny. Powinna ona być zamontowana na gumach mniej więcej równej długości, tak, żeby sama piłka była zawieszona na wysokości Twojej głowy w pozycji treningowej.

Jeżeli chcesz zamontować taką gruszkę i zastanawiasz się jak ją przytwierdzić do podłoża, to przychodzimy z pomocą! Wystarczy, że przyczepisz ją do jakiegokolwiek obciążenia, może to być ciężarek, kettelball, jednak najlepszym wyjściem będzie materiałowa kotwica do worków treningowych, dzięki której nie zniszczysz swojej podłogi.

Gruszka bokserska podwieszana

Gruszki treningowe podwieszane są wykorzystywane do treningu ciosów. Niektóre modele gruszek bokserskich wypełnia się wodą, a inne mają materiałowe wypełnienie. Gruszki bokserskie montuje się przy suficie za pomocą łańcucha lub wytrzymałej liny. Świetnie sprawdza się do treningu boksu!

Gruszki bokserskie są świetną alternatywą na trening dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zawieszenie worka bokserskiego w domowej siłowni, mieszkaniu lub sali treningowej. Ze względu na to, że duży ciężki worek treningowy może być bardziej problematyczny niż mniejsza gruszka bokserska. Jednak jeśli posiadasz już worek treningowy, to gruszka będzie idealnym rozwiązaniem do urozmaicenia treningu. Zdecydowanie różni się kształtem od worka, dlatego będzie lepsza do treningu pewnych konkretnych technik, na przykład do treningu uderzeń hakowych.

W naszym sklepie internetowym War House znajdziesz gruszki bokserskie, dzięki którym możesz szlifować swoje umiejętności w dowolnym miejscu. Posiadamy także najlepszy sprzęt do sportów walki oraz odzież treningową. Gwarantujemy świetną jakość oferowanych produktów, fachową obsługę klienta, sprawną wysyłkę oraz konkurencyjne ceny!