Tarcze Treningowe

Tarcze treningowe to bez wątpienia obowiązkowe narzędzie dla każdego, kto trenuje sztuki walki. Ułatwiają one trening techniczny oraz kondycyjny - nie będziesz musiał męczyć swoich dłoni oraz partnera o uderzenia bez tarczy. Pozwalają na wyrobienie silnych oraz precyzyjnych ciosów. Pamiętaj jednak, aby dopasować rozmiar oraz ciężar tarczy w zależności od rodzaju treningu. Wszystko zależy od tego, czy preferujesz techniki ręczne czy też kopnięcia. W sklepie WarHouse znajdziesz wiele światowych marek, które są niezwykle popularne wśród osób kultywujących sport. Za skorzystaniem ze sklepu przemawia też atrakcyjna cena oraz różnorodność produktów - znajdziesz tam nie tylko tarcze bokserskie.

Tarcze treningowe znajdują szerokie zastosowanie w przypadku trenowania kick-boxing, Muay Thai, MMA, aż po sztuki walki takie jak Karate Kyokushin... no i oczywiście w przypadku boksu. Można polecić je całym sercem zarówno profesjonalistom oraz amatorom. Innym, ważnym elementem jest również fakt, że tarcza wzmacnia więź między Tobą, a partnerem. Dzięki temu wasze wspólne ćwiczenia będą jeszcze bardziej owocne, ponieważ będziesz mógł łatwiej ocenić intencje przeciwnika, a tym samym, odpowiedzieć mu odpowiednią reakcją! Tarcze treningowe to po prostu coś, co trzeba mieć!

Moc oraz cena w Twoim zasięgu!

Warto także podkreślić, że tarcze treningowe nie są ogólnie drogie - oczywiście wszystko zależy od tego, czego szukasz i zasobności portfela. Nawet te o niższych cenach pozwolą Ci cieszyć się o wiele wydajniejszym treningiem przez wiele lat. Lekkość tarczy możesz wykorzystać podczas treningu serii uderzeń, ponieważ jej rozmiar pozwala na szybką oraz wygodną zmianę pozycji. Możesz być pewny, że taka tarcza przetrzyma wiele uderzeń i nie będzie specjalnie męczyć Twojego trenera!

Adekwatnie dzięki tarczy będziesz mógł ćwiczyć nie tylko siłę swoich ciosów, ale także pracę nóg. Jeżeli po ciężkim dniu musisz się wyżyć, to tarcze świetnie się odnajdą podczas rozładowywania emocji. Dzięki zastosowaniu tarcz bardzo szybko zauważysz o wiele lepsze efekty podczas treningów. Wolisz amortyzację ciosów lub samemu je zadawać? Jak widzisz, sklep WarHouse oferuje Ci to, co najlepsze!

Daj z siebie 100% w każdej chwili!

Tarcze treningowe są o wiele bardziej wydajne niż trening bez nich. Ich podstawową zaletą jest fakt, że oferują o wiele szybszy rozwój mięśni oraz wyuczenie się odpowiednich technik pięściarskich. Możesz poprosić trenera o zamienianie się rolami, ponieważ utrzymanie tarczy pod wpływem silnych ciosów, także możesz potraktować jako formę treningu. W tarcze treningowe o wiele lepiej się uderza, niż w puste dłonie, więc tym samym przetrzymasz o wiele większą liczbę ciosów - dzięki temu Twoje ćwiczenia będą o wiele bardziej wydajne.

Stosowanie zamienników, takich jak podróbki lub niesprawdzone produkty, może być bardzo ryzykowne. Tarcze wcale nie są z wygórowanych cenach, a Twoje doznania treningowe mogą bardzo ucierpieć przy zastosowaniu lewego produktu. Pamiętaj o tym, że zamienniki często wykonane są z kiepskiej jakości materiałów, co z kolei przekłada się na ich żywotność oraz jakość Twoich ćwiczeń. Ucierpią na tym inne aspekty treningowe, jak na przykład czas trwania ćwiczeń. Możesz także w łatwy sposób uszkodzić siebie lub partnera, a to wpłynie jeszcze bardziej na ćwiczenia treningowe bijatyki.

Skóra naturalna czy sztuczna?

Istotny jest także fakt, że tarcze treningowe wykonane są z wysokiej jakości materiału, jakim jest pianka poliuteranowa, a dodatkowo zastosowany często przeplot nylonowy powoduje, że tarcza jest nie do rozdarcia podczas ćwiczeń. Tego rodzaju wzmocnienia powodują także to, że tarcza jest wytrzymała nie tylko na Twoje uderzenia, ale także na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Wiele początkujących osób ma dylemat nad wyborem odpowiedniej dla siebie tarczy. Wbrew pozorom, wybór przykładowo takich ze skóry syntetycznej nie zawsze oznaczają słabszą jakość. Najbardziej powszechne usterki dotyczą rozerwania szwów, a te występują niezależnie od tego, jakiego rodzaju skórę kupisz. Statystycznie, naturalna skóra jest mniej narażona na rozerwanie, ale ich cena jest o wiele wyższa. Zdecyduj sam!

Innym bardzo powszechnym błędem, jest pomijanie aspektu wentylacji. Jak zapewne wiesz, nie ma to wpływu na trwałość tarcz, ale istotne jest podczas treningów. Dzięki zastosowaniu wygodnego miejsca do chwytu, dłonie nie będą się pocić ani niespodziewanie nie wyślizgną się podczas zadawania ciosów.

Lekka, czy ciężka tarcza treningowa?

Podstawowym wyróżnikiem tarcz jest ich lekkość, co pozwala na łatwiejsze przemieszczanie się zarówno Ciebie, jak i Twojego partnera treningowego. Niektórzy jednak preferują nieco cięższe tarcze treningowe typu Tajki - świetnie odnajdą się przy uderzeniach za pomocą kopnięć, ponieważ mają one o wiele dłuższy profil. Możesz również spotkać się z opiniami, że uderzając pięścią w tarcze, ma się wrażenie, że uderza się w ciężki worek treningowy. Cięższe są używane przez osoby bardziej doświadczone!

Lekkie tarcze treningowe PAO sprawdzą się świetnie wtedy, jeżeli jesteś początkującym pięściarzem. Jak widzisz, tarcze to doskonałe narzędzie treningowe! Częstym z kolei błędem popełnianym przez amatorów jest to, że dobierają oni tarcze o nieodpowiedniej wadze. Warto zapytać o poradę swojego trenera lub przymierzyć dane tarcze w sklepie!

Ostatecznie - czy warto z nich korzystać?

Podsumowując, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w tego rodzaju narzędzie treningowe. Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji, aby zapoznać się z tego rodzaju tarczą, to nic straconego! Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bijatyką, to tarcza zdecydowanie polepszy Twoje doznania treningowe oraz zmotywuje Cię do jeszcze cięższej pracy.

Jak widzisz, kupno odpowiedniej dla siebie tarczy to ważny oraz przyjemny dodatek do treningów. W prosty i szybki sposób polepszy Twoją siłę i kondycje oraz zadba o jeszcze lepsze relacje z partnerem - co przełoży się na umiejętność przewidywania ruchów oraz intencji przeciwnika. Szybki wzrost siły w krótkim czasie to marzenie każdego sportowca. Teraz masz okazję to sprawdzić. Czego chcieć więcej?