Overlord Rękawice Bokserskie Old School

259,00 
Dostępność: -
Wybierz OZ:
Ilość
wysyłka do 24 godzin koszty wysyłki
Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Informacje ogólne

Przemyślany dobór rękawic jest bardzo ważny, gdyż pełnią one również funkcje ochronną. Odpowiednio dobrane i dopasowane rękawice bokserskie optymalnie chronią dłonie przed mikrourazami oraz amortyzują siłę uderzeń, pochłaniając i rozpraszając równomiernie energię uderzenia na całej powierzchni rękawicy. Rękawice mają chronić nie tylko swojego użytkownika, ale również sparingpartnera czy przeciwnika na ringu i jednocześnie minimalizować zagrożenie kontuzjami. Od dobrze dobranych rękawic zależy jakość i bezpieczeństwo treningu. Na wagę rękawic bokserskich wpływa gęstość i rodzaj zastosowanej w nich pianki, ilość warstw użytych w strefie uderzenia, oraz dodatkowych warstw umieszczanych w strefie nadgarstka lub w strefie blokowania. Uncja (oz) nie jest rozmiarem a jednostką wagi (28,35 gramów), jednak liczba uncji determinuje nie tylko wagę rękawic, ale także ich wielkość. W przypadku lżejszych rękawic, o wadze do 10 uncji, wraz z wagą rośnie również ich przestrzeń wewnętrzna, umożliwiająca wsunięcie dłoni, co w tym przypadku ułatwia dobranie rozmiaru na podstawie wagi rękawic. Wewnętrzny rozmiar rękawic o wadze 10 uncji i więcej jest już uniwersalny, a wraz z wagą rosną zewnętrzne gabaryty rękawic, co ma związek z zastosowaniem coraz większej ilości pianki w strefie uderzenia, determinując tym samym przeznaczenie rękawic.

 

Overlord Rękawice bokserskie Old School
Rękawice bokserskie Overlord Old School to klasyczne rękawice, które doskonale sprawdzą się w przypadku osób trenujących Muai Thai.

Rękawice do boksu tajskiego muszą łączyć w sobie bezpieczeństwo i ochronę podczas walki, nie ograniczając przy tym możliwości chwytnych zawodnika.

Bardziej spłaszczony kształt i otwarty profil rękawic Overlord Old School ułatwia walkę w klinczu, umożliwia ściąganie głowy przeciwnika do dołu, oraz przechwytywanie kopnięć.

Rękawice sprawdzają się również w kickboxingu oraz walkach sparingowych w większości dyscyplin sportów walki.

Rękawice Overlord Old School wykonane są z grubej bydlęcej skóry licowej, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i trwałe, odporne na zabrudzenia oraz wilgoć. 

Wypełnienie korpusu rękawicy Overlord Old School stanowi wielowarstwowa, doskonale pochłaniająca i rozprowadzająca wstrząsy pianka o różnej gęstości 14MM & 6MM EVA & 12MM Latex Sheet.

Dzięki ergonomicznej konstrukcji korpusu, rękawice Overlord Old School idealnie dopasowują się do dłoni. Bezpieczeństwo i ochronę dłoni podczas treningów zapewnia również wyprofilowany kciuk przymocowany do korpusu rękawicy skórzanym łączeniem, minimalizując w ten sposób ryzyko jego kontuzji lub wybicia.

Nadgarstek jest chroniony i stabilizowany przez usztywnienie i wzmocnienie mankietu, wielowarstwową pianką o grubości 17 mm amortyzującą wstrząsy na całym jego obwodzie.

Rękawice bokserskie Overlord Old School są bardzo wszechstronne, doskonale sprawdzą się podczas intensywnych treningów, a dzięki wysokiej jakości wypełnieniu o wyjątkowych właściwościach amortyzujących i rozprowadzających siłę uderzeń zapewnią komfort i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu sparingpartnerowi.

 

Bezpieczeństwo & Komfort
-Spłaszczony kształt korpusu rękawicy
-Otwarty profil zwiększający możliwości chwytne rękawic
-Strefa nadgarstka rozbudowana wielowarstwową pianką o grubości 17 mm
-Osłonięty korpusem rękawicy, ergonomicznie wyprofilowany kciuk przymocowany do rękawicy
-Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości kontrolująca i amortyzująca uderzenia oraz -zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami
-Otwory wentylacyjne od wewnętrznej strony rękawicy
-Technologia zapewniającą wentylację rękawic podczas intensywnego treningu.
-Duża powierzchnia panelu do zbijania ciosów
-Komfortowe, szerokie, bardzo mocne zapięcie hook & loop dodatkowo usztywniające nadgarstek 
-Wzmocniony na całym obwodzie mankiet poprawiający stabilizację oraz ochronę dłoń przed urazami 
-Oddychająca, antybakteryjna tkanina wewnętrzna
CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010
Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Kolor Brązowy
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Mogą Cię zainteresować