Kimona Karate

Kimona Karate już dostępne w ofercie sklepu War House!

Karate to sztuka walki, która wywodzi się z Japonii, znana jest na całym świecie. Karatega, czyli tak zwane kimono do karate, wywodzi się od judogi, jednak jest wykonane ze znacznie cieńszego materiału, co umożliwia ćwiczącemu wykonywanie pełnego zakresu ruchów. Obecnie możemy wyróżnić trzy kroje karategi:

  • japoński, czyli taki z krótszymi rękawami oraz długą klapą,
  • europejski, czyli taki z długimi rękawami oraz krótką klapą,
  • kata, czyli taki uszyty z materiału o gęstszym splocie, który posiada najkrótsze rękawy i nogawki, jest najrzadziej spotykany.

Karategi zbudowane są z trzech części: kurtki, spodni oraz pasa, którego kolory oznaczają poziom zaawansowania osoby go noszącej. Ciężar takiego stroju zaczyna się od 6 uncji, podobnie jak w przypadku rękawic bokserskich. Karategi o ciężarze 6-8 oz są przeznaczone dla dzieci oraz początkujących, są wykonane z cienkiej bawełny, czasem uzupełnionej poliestrem. Jednak jeśli myślisz o karate na poważnie, to optymalnym wyborem będzie model o ciężarze 8-10 oz, natomiast te o ciężarze 12-14 oz są zbudowane z bawełny o bardzo grubym splocie, dzięki czemu nie są narażone na przetarcia oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Kimono do karate najlepszej jakości tylko w War House!

Karate posiada także różne odmiany, a do każdej z nich kimono się nieco różni:

  • karate kyokushin – kimono posiadać powinno krótsze rękawy od tradycyjnych modeli, nogawki powinny sięgać do samych stóp zawodnika, ma biały kolor, a na kurtce umieszczony jest znak, który oznacza właśnie tą odmianę karate,
  • karate shotokan – kimono podobne do modelu do trenowania karate kyokushin, jednak jego nogawki powinny sięgać jedynie do kostek zawodnika.

W ofercie naszego sklepu internetowego War House znajdziesz kimona karate, jakich potrzebujesz, mamy strój, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. Gwarantujemy świetną jakość wykonania naszych wszystkich produktów, fachową obsługę klienta, która zawsze w razie wątpliwości pomoże, sprawną wysyłkę oraz konkurencyjne ceny!