Kimona Judogi

Kimono Judogi – strój do judo w ofercie War House!

Judo to sport walki, który opiera się na chwytach i rzutach. Jest cenione jako metoda ćwiczeń fizycznych, samoobrony oraz treningu moralnego. Twórcą judo jest Japończyk Jigorō Kanō, ten sport narodził się już w XVII wieku. Kultura tego sportu przetrwała jednak do dziś, a zawodnicy wychodzą na matę niezależnie od wieku. W sklepie War House znajdziecie kimona judogi, które są podstawowym sprzętem, dla każdego zawodnika judo. Te stroje są używane nie tylko podczas zawodów, ale także na każdym treningu. 

Taki zestaw składa się z trzech elementów: spodni (zubon/shibasaki), góry stroju (uwagi) i pasa w różnym kolorze (obi). Jest wykonana z grubego bawełnianego materiału, kolor pasa oznacza doświadczenie, staż oraz umiejętności zawodnika. Judogi są zazwyczaj w kolorze białym i niebieskim, taka różnorodność jest stosowana zazwyczaj w celu rozróżnienia zawodników podczas walk i sparingów. W Japonii wykorzystuje się jedynie białe stroje, a jeden ze sportowców zakłada czerwoną opaskę w celu ich rozpoznania.

W sklepie War House znajdziesz kimona Judogi świetnej jakość!

Stroje do judo są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Zazwyczaj są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len, co zapewnia przewiewność i komfort podczas treningu lub zawodów. Są również o wiele grubsze niż stroje wykorzystywane do innych sportów walki, ze względu na to, że podczas sparingów są mocno chwytane, szarpane oraz wykorzystywane w wielu technikach rzucania na matę.

Jeśli szukasz stroju, który posłuży Ci przez lata do treningów judo, nie szukaj dalej niż w naszym sklepie internetowym War House. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z judo, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, mamy strój, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. Zajrzyj do nas już dziś i nie przekonaj się o tym sam! Gwarantujemy świetną jakość oferowanych produktów, fachową obsługę klienta, sprawną wysyłkę oraz konkurencyjne ceny!